2017
Uygulama atelyesinde heykel çalışması (Orjinal Kil Aşaması)

Burhan ALKAR Heykel Tasarım ve Uygulama Atelyesi'nde, her tür heykel, A'dan Z'ye her aşamasıyla ve her uygulanabilir heykel malzemesi ile gerçekleştirilebilir.


Soyut ve figüratif ayırımı yapılmaksızın, istenen içerikte heykel ve röliyef kompozisyonları, park ve bahçe heykelleri, kent heykelleri, oteller için dekoratif heykeller, kurum ve işyerleri için simgesel heykeller, evler için iç mekan heykelleri, anıt, havuz heykelleri, büst, mask ve ödül heykelleri, mobilyada heykel, mimaride heykel ve diğerleri...

| Atelyemiz, uygulamalar konusunda yeterli ve gerekli teknik eleman ve donanıma sahiptir...Ankara'da 60 senelik bi birikime ve deneyime dayalı atelyemizde üretilip şu anda sitemizde görmekte olduğunuz özgün ve örnek ürünler, Burhan ALKAR Tasarım ve Uygulama Atelyesi'nin en sağlam ve inkar edilemez güvenceleridir...

Uygulama Atelyesinde Döküme Yönelik Kalıp Çalışması| Atelyemizde kullanılan ve uygulanabilir heykel ana malzemeleri...


Bronz döküm(mum kaybetme tekniği ile), alüminyum döküm(mum kaybetme tekniği ile), krom nikel levha(krom nikel levhaların, kaynakla birleştirilmesi ile), kil(pişmiş toprak),seramik, taş, ağaç, beton, ve ana malzeme olmayan polyester.
Polyester malzeme, prensip olarak atelyemizde ana malzeme olarak kullanılmaz, istek üzerine kullanılabilir.Ancak sorumluluk alınmaz.

| Heykelin ana malzemeye uygulamadaki bu çeşitliliğe rağmen(bilinen bir gerçektir.) bronz dün olduğu gibi bu gün de heykelin en önde gelen ana uygulama malzemesidir. Ona heykel alanında bu ayrıcalığı sağlayan, dış etkenlere karşı dayanıklılığı yanında, görsel açıdan sahip olduğu güzellikler ve teknolojik olanaklardır.
Bu gün anıtlar gahil üm heykelleri mum eritme ve kaybetme teknolojisi ile bronz döküm yapabilen ve o nedenle de harika güzelliklere ulaşma olanağına kavuşan atelyemiz, heykel bütütme işlemlerini de üstlenmiş bulunmaktadır.

Atelye Bahçesinden Bir Görünüş 

ana sayfa | galeri | atelye | hakkinda | yazilar | iletişim

2012 Burhan Alkar Heykel Atelyesi / burhanalkar.net

ozzgo.net